Módszereim

A hozzám fordulókat igyekszem a lehető legmélyebben, sokrétűen megérteni. A kezdeti szakaszban az első találkozást követően, alkalmazok teszteket, kérdőíveket, hogy minél pontosabb képet alkothassunk a közösen elvégzendő feladatokról, célokról, illetve a kliens személyiségéhez leginkább illeszkedő módszereket választhassuk.

Verbális terapia: A legtöbb terápiás módszer alapja, többféle céllal valósulhat meg. Helyzetek, életesemények, személyek, saját működés jobb megértését adhatja. Segíthet nehéz élethelyzetekkel való megküzdésben, feldolgozásában.

Integratív hipnoterápia: A módosult tudatállapotban végzett pszichoterápiát (KIP, NLP, hipnoanalízis) jelenti. A KIP katatím imaginatív pszichoterápia mélylélektani pszichodinamikai alapokon nyugvó eljárás. Ellazult állapotban belső képzeleti képeken keresztül segítjük a tudattalan folyamatok, konfliktusok, különböző tartalmak megjelenését, megközelítését, átdolgozását.

Kognitív terapia: Aron T. Beck volt az első, aki leírta, hogy azokban a pszichés zavarokban is van kognitív, gondolkodásbeli eltérés, mint a depresszió, pánik, fóbiák. A módszer célja önmegfigyelésen keresztül a saját gondolkodási hibák megértése és kijavítása, új gondolkodási módok, hiedelmek, viselkedések, reakciók kialakítása, melyek visszahatnak az érzelmi állapotok, megélések változására.

Autogén tréning: Meghatározott relaxációs módszer, amelyben a személy megtanulja testét ellazítani, nyugodt, oldott állapotba kerülni. Rendszeres egyéni gyakorlást igényel. A test ellazulása pozitív hatással van a lelki egyensúly helyreállásában is, akár önismereti, pszichoterápiás eredményt is hoz.
Amiben segít: szorongás, teljesítmény problémák, pánik, stressz kezelés, kiégés megelőzése, szomatikus problémák. Sok esetben kiegészítője lehet gyógyszeres kezeléseknek, más pszichoterápiás módszer mellett is megtanulható.

Skype terápia:
Azok számára javasolható, akik már a személyesen megkezdett terápiát folytatni szeretnék miközben fizikai akadályai vannak a személyes megjelenésnek. Illetve akik vidéken élnek, külföldön élnek, tanulnak és személyiségük, pszichés állapotuk lehetővé teszi ezt a terápiás formát. Az első néhány alkalommal ez esetben is javasolt a személyes találkozás.

Áttételfókuszú pszichoterápia:
A pszichonalitikus irányzaton belül, Kernberg nevéhez fűződő módszer, mely elsősorban a személy működésmódjainak megértését, megváltoztatását tűzi ki célul. Az “itt és most”- ra fókuszál, nem a múltban keresi a megoldások kulcsát. Ebben a terápia típusban heti két alkalom javasolt, a viselkedés , élménymód, átélés megváltozásának eléréséhez.

Szülőkonzultáció:
Nevelési kérdések, elakadások esetén, fejlődésbeli elakadások esetén segíthet. Nehéz helyzetekben sokszor a már tudott ismereteink nehezebben mozgosíthatóak, esetleg hiányosak. Ezek feltöltésére, beindítására, nagyon ispiráló lehet néhány alkalmas próbléma fókuszú konzultáció sorozat.
Amiben segíthet: gyerknevelési nehézségek, fejlődési krízisek, válás kezelése, testvér születése, intézménybe lépés, örökbefogadás.

Képességvizsgálat:
Iskolai teljesítményproblémák, pályaválasztási kérdések esetén, mindig fontos
árnyalt képet kapni a kognitív képességekről, intelligencia struktúráról.